Tesla S 60 i 60D znika z oferty salonów

Tesla S 60 i 60D znika z oferty salonów

Od przyszłego miesiąca w ofercie Tesli nie znajdziecie już Tesla Model S w wersji wyposażonej w baterię o pojemności 60 kWh. Klienci, którzy wciąż mają chęć na wstawienie do swojego garażu modelu S wyposażonego w baterię 60 kWh mogą składać zamówienia do 16 kwietnia. Posiadacze wycofywanej wersji mogą ulepszyć baterię do 75 kWh co jest poniekąd głównym powodem wycofania najtańszego auta z oferty. Zapytacie na jakiej zasadzie niby obecni posiadacze mogą ulepszyć swoją baterię? Otóż modele z baterią 60 kWh produkowane od zeszłorocznej wiosny były tak naprawdę wyposażone w baterię 75 kWh ograniczoną sprzętowo do 80% swojej sprawności. Aby wykorzystywać pełną moc, posiadacze mogą zdecydować się na odpłatną aktualizację systemową - koszt około 10 tys. dolarów.

Model S będzie do kupienia jeszcze w wersjach z baterią 75 kWh za 74,500 USD, baterią 75 kWh i napędem na wszystkie koła za 79,500 USD. Oprócz tego istnieją jeszcze wersje z baterią 90 kWh i 100 kWh. Cena podstawowej wersji z baterią 90 kWh z napędem na wszystkie koła to 89,500 USD. Wersję 100D kupić można już za 92,500 dolarów, a P100D to wydatek 134,500 USD czyli ponad 530 tys. złotych.

Jeszcze w tym roku ofertę zasili Tesla Model 3. Będzie on najtańszym samochodem w ofercie Tesli zapewne jeszcze przez długi czas. Jednak do jego premiery to model S z akumulatorem o pojemności 75 kWh za 74,500 USD będzie najtańszym autem elektrycznym dostępny w ofercie kalifornijskiej firmy. Samochód, któremu Tesla nadała miano auta elektrycznego dla mas dostępne jest w przedsprzedaży w cenie 35 tysięcy dolarów. Oprócz tego w ofercie znajdziecie Tesla Model X, który dostępny jest również w kilku wariantach. Za model X z baterią 75 kWh klienci muszą zapłacić 85,500 USD. Elektryczny SUV wyposażony w większą baterię mianowicie z 90 kWh kosztuje 95,500 USD, a z baterią 100 kWh 98,500 USD. Natomiast ulepszony model X (P100D) również z baterią 100 kWh kosztuje 135,500 USD.

Co ciekawe Tesla niedługo ma zamiar przyciągnąć nową grupę klientów oferując specjalne ubezpieczenie na życie w cenie samochodu, wciąż pozostaje niewiadomą czy pomysł ten zostanie zrealizowany bez podnoszenia cen bazowych, bądź czy będzie po prostu odpłatną opcją w początkowej fazie wdrażania.

2017-03-23 19:09:31

Odwiedź już teraz nasze profile społecznościowe i obserwuj nas.
Jaki dźwięk będzie wydawała Tesla?

Jaki dźwięk będzie wydawała Tesla?

Niektóre warczą jeszcze inne brzmią dla właścicieli jak muzyka. Jaki dźwięk otrzyma Tesla po zmianach w prawie?

Koszt ładowania samochodów Tesla

Koszt ładowania samochodów Tesla

Koniec z darmowymi ładowarkami Supercharger dla nowych nabywców samochodów Tesla.

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Blog dla miłośników samochodów Tesla

SolarCity przejęte przez koncern Tesla

SolarCity przejęte przez koncern Tesla

Żywotność baterii Tesla Motors

Żywotność baterii Tesla Motors

Jesteśmy nowym blogiem w sieci. Śledzisz naszą grupę w serwisie Facebook? Zapraszamy do dyskusji.

Tesla Motors firma przyszłości

Tesla Motors firma przyszłości

Firma założona w 2004 roku z misją całkowitej zmiany rynku samochodowego poprzez innowacyjne rozwiązania.

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Zadaniem tego samochodu było utarcie nosa producentom aut z silnikami benzynowymi.

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Powierzchnia jaką zajmuje fabryka Gigafactory stawia ją wśród największych budynków na świecie.

Tesla Model X już od 85,000 dolarów

Tesla Model X już od 85,000 dolarów

Przedstawiciel linii samochodów SUV z niesamowitym systemem Falcon Wings.

Zaktualizuj stronę

By korzystać z nowych funkcji strony wykonaj aktualizację. Strona może zosać odświeżona. Pamiętaj, że możesz przeglądać ją również w trybie offline oraz korzystać z powiadomień.

Przeglądasz wersję offline

Pojawił się nowy interesujący wpis

Na blogu opublikowany został nowy interesujący wpis. Widziałeś go już? Odwiedź blog dla prawdziwych entuzjastów marki Tesla.

Zobacz wpis