Tesla S 60 i 60D znika z oferty salonów

Tesla S 60 i 60D znika z oferty salonów

Od przyszłego miesiąca w ofercie Tesli nie znajdziecie już Tesla Model S w wersji wyposażonej w baterię o pojemności 60 kWh. Klienci, którzy wciąż mają chęć na wstawienie do swojego garażu modelu S wyposażonego w baterię 60 kWh mogą składać zamówienia do 16 kwietnia. Posiadacze wycofywanej wersji mogą ulepszyć baterię do 75 kWh co jest poniekąd głównym powodem wycofania najtańszego auta z oferty. Zapytacie na jakiej zasadzie niby obecni posiadacze mogą ulepszyć swoją baterię? Otóż modele z baterią 60 kWh produkowane od zeszłorocznej wiosny były tak naprawdę wyposażone w baterię 75 kWh ograniczoną sprzętowo do 80% swojej sprawności. Aby wykorzystywać pełną moc, posiadacze mogą zdecydować się na odpłatną aktualizację systemową - koszt około 10 tys. dolarów.

Model S będzie do kupienia jeszcze w wersjach z baterią 75 kWh za 74,500 USD, baterią 75 kWh i napędem na wszystkie koła za 79,500 USD. Oprócz tego istnieją jeszcze wersje z baterią 90 kWh i 100 kWh. Cena podstawowej wersji z baterią 90 kWh z napędem na wszystkie koła to 89,500 USD. Wersję 100D kupić można już za 92,500 dolarów, a P100D to wydatek 134,500 USD czyli ponad 530 tys. złotych.

Jeszcze w tym roku ofertę zasili Tesla Model 3. Będzie on najtańszym samochodem w ofercie Tesli zapewne jeszcze przez długi czas. Jednak do jego premiery to model S z akumulatorem o pojemności 75 kWh za 74,500 USD będzie najtańszym autem elektrycznym dostępny w ofercie kalifornijskiej firmy. Samochód, któremu Tesla nadała miano auta elektrycznego dla mas dostępne jest w przedsprzedaży w cenie 35 tysięcy dolarów. Oprócz tego w ofercie znajdziecie Tesla Model X, który dostępny jest również w kilku wariantach. Za model X z baterią 75 kWh klienci muszą zapłacić 85,500 USD. Elektryczny SUV wyposażony w większą baterię mianowicie z 90 kWh kosztuje 95,500 USD, a z baterią 100 kWh 98,500 USD. Natomiast ulepszony model X (P100D) również z baterią 100 kWh kosztuje 135,500 USD.

Co ciekawe Tesla niedługo ma zamiar przyciągnąć nową grupę klientów oferując specjalne ubezpieczenie na życie w cenie samochodu, wciąż pozostaje niewiadomą czy pomysł ten zostanie zrealizowany bez podnoszenia cen bazowych, bądź czy będzie po prostu odpłatną opcją w początkowej fazie wdrażania.

2017-03-23 19:09:31

Odwiedź już teraz nasze profile społecznościowe i obserwuj nas.
Jaki dźwięk będzie wydawała Tesla?

Jaki dźwięk będzie wydawała Tesla?

Niektóre warczą jeszcze inne brzmią dla właścicieli jak muzyka. Jaki dźwięk otrzyma Tesla po zmianach w prawie?

Koszt ładowania samochodów Tesla

Koszt ładowania samochodów Tesla

Koniec z darmowymi ładowarkami Supercharger dla nowych nabywców samochodów Tesla.

Skąd duże różnice w zasięgach elektryków

Skąd duże różnice w zasięgach elektryków

Ubezpieczenie Tesli w cenie samochodu?

Ubezpieczenie Tesli w cenie samochodu?

Relacja z Poznań Motor Show 2017

Relacja z Poznań Motor Show 2017

Jesteśmy nowym blogiem w sieci. Śledzisz naszą grupę w serwisie Facebook? Zapraszamy do dyskusji.

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Tesla wkracza do naszego życia na poważne, najwyższy czas na zajęcie się tematem w polskiej sieci. Witajcie!

Tesla Motors firma przyszłości

Tesla Motors firma przyszłości

Firma założona w 2004 roku z misją całkowitej zmiany rynku samochodowego poprzez innowacyjne rozwiązania.

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Zadaniem tego samochodu było utarcie nosa producentom aut z silnikami benzynowymi.

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Powierzchnia jaką zajmuje fabryka Gigafactory stawia ją wśród największych budynków na świecie.

Zaktualizuj stronę

By korzystać z nowych funkcji strony wykonaj aktualizację. Strona może zosać odświeżona. Pamiętaj, że możesz przeglądać ją również w trybie offline oraz korzystać z powiadomień.

Przeglądasz wersję offline

Pojawił się nowy interesujący wpis

Na blogu opublikowany został nowy interesujący wpis. Widziałeś go już? Odwiedź blog dla prawdziwych entuzjastów marki Tesla.

Zobacz wpis