Ubezpieczenie Tesli w cenie samochodu?

Ubezpieczenie Tesli w cenie samochodu?

Tesla jest na tyle pewna poziomu bezpieczeństwa w swoich samochodach, że planuje sprzedawać auta z ubezpieczeniem na życie. Początkowo polisa będzie opcją, którą będzie można dokupić do samochodu. Później ubezpieczenie ma być w cenie samochodu. Aktualnie, kalifornijski producent samochodów po cichu eksperymentuje z takim modelem sprzedaży na rynku azjatyckim, o czym wspomniał Jon McNeill podczas konferencji przedstawiającej ostatnie sprawozdanie finansowe. Firma działa nad znalezieniem ubezpieczycieli, którzy dostosują ceny do ryzyka samochodów Tesli. Te z kolei są wciąż ulepszane zarówno pod względem zasięgów, jak i przede wszystkim działania Autopilota i systemów bezpieczeństwa. Nie mniej, pomysł brzmi naprawdę ciekawie.

Według raportów, które zaprezentowała amerykańska agencja National Highway Traffic Safety Administration, liczba wypadków z udziałem samochodów Tesli spadła o 40 procent od pierwszej instalacji Autopilota. Podjęcie takich kroków na pewno umacnia pozycję Tesli po ostatnich zmaganiach z krytyką płynącą ze strony mediów związaną z wypadkami, w których i tak głównym winowajcą okazywał się być czynnik ludzki, a nie system samochodu.

National Highway Traffic Safety Administration po testach bezpieczeństwa przyznali Tesli S aż 5,4 gwiazdek co było rekordowym wynikiem ponieważ normalnie najwyższą notą było 5 gwiazdek. Najnowszy model, który nie trafił jeszcze do sprzedaży również został zaprojektowany tak, aby uzyskać maksymalną ocenę.

Nawiązując jeszcze do tego czynnika ludzkiego w najczęstrzych wypadkach - nie tak dawno można było słyszeć dość interesującą sytuację w której Ji Chang Son, południowokoreański piosenkarz, w momencie parkowania swojej Tesli X musiał doznać niemałego szoku kiedy auto przyspieszyło i przebiło się przez ścianę domu niemal wjeżdżając do salonu. Zarówno właściciel samochodu, jak i jego syn nie został ranny w tym zdarzeniu. Według danych pozyskanych z logów systemu auta, to kierowca przyczynił się do gwałtownego przyspieszenia ponieważ zapisane informacje wskazują na całkowite wciśnięcie pedału gazu. Son w udzielanych wywiadach dla koreańskich mediów wciąż podtrzymuje jednak, że było zupełnie inaczej i wystosował już nawet pozew, w którym domaga się odszkodowania.

Tesla jednak obstawia za swoim i twierdzi, że pedał mógł zostać wciśnięty omyłkowo. Jest to dosyć częsty przypadek, nie tylko w autach elektrycznych. Według National Highway Traffic Safety Administration każdego roku w wyniku pomylenia pedałów w Stanach Zjednoczonych dochodzi do około 16 tys. wypadków. Zaistniała sytuacja, choć niecodzienna, jest interesująca z punktu widzenia ubezpieczyceli. Ciekawe czy ubezpieczenie oferowane przez Teslę będzie pokrywało niespodziewany wjazd do salonu swoją ukochaną Teslą.

2017-03-17 13:30:39

Odwiedź już teraz nasze profile społecznościowe i obserwuj nas.
To nie Autopilot Tesli zabił człowieka

To nie Autopilot Tesli zabił człowieka

Dochodzenie NHTSA wkazało, że to nie Autopilot był winny śmierci człowieka w pierwszym śmiertelnym wypadku tego typu.

Koszty ubezpieczenia Tesli w Polsce

Koszty ubezpieczenia Tesli w Polsce

Ubezpieczenie Tesli w Polsce nie jest już takim problemem jak doniedawna. Koszt również nie powinien cię zaskoczyć.

Dodatkowe 40 tys. PLN za autopilota

Dodatkowe 40 tys. PLN za autopilota

10 tys. stacji ładowania aut w Polsce

10 tys. stacji ładowania aut w Polsce

Wyniki finansowe Tesla Inc. 4Q 2016

Wyniki finansowe Tesla Inc. 4Q 2016

Jesteśmy nowym blogiem w sieci. Śledzisz naszą grupę w serwisie Facebook? Zapraszamy do dyskusji.

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Tesla wkracza do naszego życia na poważne, najwyższy czas na zajęcie się tematem w polskiej sieci. Witajcie!

Tesla Motors firma przyszłości

Tesla Motors firma przyszłości

Firma założona w 2004 roku z misją całkowitej zmiany rynku samochodowego poprzez innowacyjne rozwiązania.

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Zadaniem tego samochodu było utarcie nosa producentom aut z silnikami benzynowymi.

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Powierzchnia jaką zajmuje fabryka Gigafactory stawia ją wśród największych budynków na świecie.

Zaktualizuj stronę

By korzystać z nowych funkcji strony wykonaj aktualizację. Strona może zosać odświeżona. Pamiętaj, że możesz przeglądać ją również w trybie offline oraz korzystać z powiadomień.

Przeglądasz wersję offline

Pojawił się nowy interesujący wpis

Na blogu opublikowany został nowy interesujący wpis. Widziałeś go już? Odwiedź blog dla prawdziwych entuzjastów marki Tesla.

Zobacz wpis