Tesla Motors firma przyszłości

Tesla Motors firma przyszłości

Martin Eberhard, JB Straubel, Ian Wright i Marc Tarpenning w 2003 roku wspólnymi siłami założyli motoryzacyjne przedsiębiorstwo, które do dzisiaj znane jest jako Tesla Motors. To właśnie w tej firmie, w 2004 roku na miejscu prezesa pojawił się Elon Musk, który wcześniej był jedną z osób odpowiedzialnych za założenie firmy PayPal. Od samego początku głównym celem kalifornijskiej firmy było wypuszczenie sportowego samochodu z silnikiem elektrycznym. Udało się to zrobić w 2008 roku kiedy na rynku pojawił się Tesla Roadster stworzony wspólnie z Lotus Cars. Przyspieszał on do 100 km/h w 3.7 s, a jedno ładowanie baterii pozwalało na przejechanie nim niemal 400 kilometrów według testów EPA.

W 2012 roku na rynek firma wprowadziła pierwszą wersję modelu S, a trzy lata później pojawił się elektryczny SUV - Model X. Dynamiczny rozwój firmy pozwolił na zaprezentowanie w tym roku kolejnego modelu elektrycznego samochodu dla masowego odbiorcy oraz przejęcie firmy SolarCity dzięki czemu przedsiębiorstwo Elona Muska zajmie się również produkcją dachów solarnych i ze zwiększonymi siłami będzie mogła pracować nad rozwojem systemów do pozyskiwania energii.

Odważne i zdecydowane wejście na rynek samochodów elektrycznych uczyniło przedsiębiorstwo Tesla Motors bardzo mocnym graczem na rynku technologii przyszłości. Jednak to jak bardzo nowoczesne i bezpieczne są samochody Tesli to nie jedyne argumenty by tak twierdzić. Przedsiębiorstwo z Kaliforni jest w posiadaniu najnowocześniejszej linii montażowej do produkcji samochodów. Niemal wszystkie prace wykonywane są na niej przez roboty, które z fragmentów blachy same tworzą kolejne modele samochodów.

Elon Musk stara się by jego fabryki pracowały przede wszystkim wykorzystując energię odnawialną, a jeśli o niej mowa to ostatnie przejęcie SolarCity przez Tesla Motors pozwoli na kolejne udoskonalenia domowych systemów do pozyskiwania energii elektrycznej z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych. Co w połączeniu z przystępnymi cenami PowerWall znajduje co raz więcej nabywców chętnych zmian w swoich domach.

2016-10-20 09:00:00

Odwiedź już teraz nasze profile społecznościowe i obserwuj nas.
Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Zadaniem tego samochodu było utarcie nosa producentom aut z silnikami benzynowymi.

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Powierzchnia jaką zajmuje fabryka Gigafactory stawia ją wśród największych budynków na świecie.

Tesla X 60D znika z oferty salonów

Tesla X 60D znika z oferty salonów

Solarna wyspa dzięki Tesla i SolarCity

Solarna wyspa dzięki Tesla i SolarCity

Elon Musk w radzie doradczej Trumpa

Elon Musk w radzie doradczej Trumpa

Jesteśmy nowym blogiem w sieci. Śledzisz naszą grupę w serwisie Facebook? Zapraszamy do dyskusji.

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Tesla wkracza do naszego życia na poważne, najwyższy czas na zajęcie się tematem w polskiej sieci. Witajcie!

Tesla Model X już od 85,000 dolarów

Tesla Model X już od 85,000 dolarów

Przedstawiciel linii samochodów SUV z niesamowitym systemem Falcon Wings.

Tesla Model S już od 65,000 dolarów

Tesla Model S już od 65,000 dolarów

2,5 sekundy do 100km/h to jedyny taki elektryczny sedan na rynku!

Tesla Model 3 już od 35,000 dolarów

Tesla Model 3 już od 35,000 dolarów

Samochód dla masowego odbiorcy z premierą zaplanowaną na 2017 rok.

Zaktualizuj stronę

By korzystać z nowych funkcji strony wykonaj aktualizację. Strona może zosać odświeżona. Pamiętaj, że możesz przeglądać ją również w trybie offline oraz korzystać z powiadomień.

Przeglądasz wersję offline

Pojawił się nowy interesujący wpis

Na blogu opublikowany został nowy interesujący wpis. Widziałeś go już? Odwiedź blog dla prawdziwych entuzjastów marki Tesla.

Zobacz wpis