Tesla Motors firma przyszłości

Tesla Motors firma przyszłości

Martin Eberhard, JB Straubel, Ian Wright i Marc Tarpenning w 2003 roku wspólnymi siłami założyli motoryzacyjne przedsiębiorstwo, które do dzisiaj znane jest jako Tesla Motors. To właśnie w tej firmie, w 2004 roku na miejscu prezesa pojawił się Elon Musk, który wcześniej był jedną z osób odpowiedzialnych za założenie firmy PayPal. Od samego początku głównym celem kalifornijskiej firmy było wypuszczenie sportowego samochodu z silnikiem elektrycznym. Udało się to zrobić w 2008 roku kiedy na rynku pojawił się Tesla Roadster stworzony wspólnie z Lotus Cars. Przyspieszał on do 100 km/h w 3.7 s, a jedno ładowanie baterii pozwalało na przejechanie nim niemal 400 kilometrów według testów EPA.

W 2012 roku na rynek firma wprowadziła pierwszą wersję modelu S, a trzy lata później pojawił się elektryczny SUV - Model X. Dynamiczny rozwój firmy pozwolił na zaprezentowanie w tym roku kolejnego modelu elektrycznego samochodu dla masowego odbiorcy oraz przejęcie firmy SolarCity dzięki czemu przedsiębiorstwo Elona Muska zajmie się również produkcją dachów solarnych i ze zwiększonymi siłami będzie mogła pracować nad rozwojem systemów do pozyskiwania energii.

Odważne i zdecydowane wejście na rynek samochodów elektrycznych uczyniło przedsiębiorstwo Tesla Motors bardzo mocnym graczem na rynku technologii przyszłości. Jednak to jak bardzo nowoczesne i bezpieczne są samochody Tesli to nie jedyne argumenty by tak twierdzić. Przedsiębiorstwo z Kaliforni jest w posiadaniu najnowocześniejszej linii montażowej do produkcji samochodów. Niemal wszystkie prace wykonywane są na niej przez roboty, które z fragmentów blachy same tworzą kolejne modele samochodów.

Elon Musk stara się by jego fabryki pracowały przede wszystkim wykorzystując energię odnawialną, a jeśli o niej mowa to ostatnie przejęcie SolarCity przez Tesla Motors pozwoli na kolejne udoskonalenia domowych systemów do pozyskiwania energii elektrycznej z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych. Co w połączeniu z przystępnymi cenami PowerWall znajduje co raz więcej nabywców chętnych zmian w swoich domach.

2016-10-20 09:00:00

Odwiedź już teraz nasze profile społecznościowe i obserwuj nas.
Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Zadaniem tego samochodu było utarcie nosa producentom aut z silnikami benzynowymi.

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Powierzchnia jaką zajmuje fabryka Gigafactory stawia ją wśród największych budynków na świecie.

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Zasięg samochodów elektrycznych Tesla

Zasięg samochodów elektrycznych Tesla

Czy Gigafactory grozi automatyzacja?

Czy Gigafactory grozi automatyzacja?

Jesteśmy nowym blogiem w sieci. Śledzisz naszą grupę w serwisie Facebook? Zapraszamy do dyskusji.

Tesla Model X już od 85,000 dolarów

Tesla Model X już od 85,000 dolarów

Przedstawiciel linii samochodów SUV z niesamowitym systemem Falcon Wings.

Tesla Model S już od 65,000 dolarów

Tesla Model S już od 65,000 dolarów

2,5 sekundy do 100km/h to jedyny taki elektryczny sedan na rynku!

Tesla Model 3 już od 35,000 dolarów

Tesla Model 3 już od 35,000 dolarów

Samochód dla masowego odbiorcy z premierą zaplanowaną na 2017 rok.

SolarCity przejęte przez koncern Tesla

SolarCity przejęte przez koncern Tesla

Transakcja opiewająca na kwotę ponad 2,5 miliona dolarów ustalona. Tesla rozpoczyna kolejny podbój.

Zaktualizuj stronę

By korzystać z nowych funkcji strony wykonaj aktualizację. Strona może zosać odświeżona. Pamiętaj, że możesz przeglądać ją również w trybie offline oraz korzystać z powiadomień.

Przeglądasz wersję offline

Pojawił się nowy interesujący wpis

Na blogu opublikowany został nowy interesujący wpis. Widziałeś go już? Odwiedź blog dla prawdziwych entuzjastów marki Tesla.

Zobacz wpis