Tesla odświeża aplikację mobilną

Tesla odświeża aplikację mobilną

Mobilną aplikację dla kierowców elektrycznych samochodów marki Tesla czekała aktualizacja zapowiadana jeszcze pod koniec minionego roku. Elon co prawda wspomniał niedawno, że temat został lekko przesunięty, głównie z uwagi na aktualizację Autopilota 2.0, jednak w końcu możemy dowiedzieć się czegoś więcej na temat nowej aplikacji. Wszystko za sprawą małej wpadki, w której osoba obsługująca konto odpowiedzialne za aplikację mobilną w sklepie Google Play zaktualizowała zrzuty aplikacji jeszcze przed jej oficjalną premierą.

Dzięki nowym zrzutom możemy zobaczyć kilka nowości. Co prawda dotyczą aplikacji przeznaczonej na smartfony z systemem Android, jednak soft wygląda identycznie na smartphonach z iOS. Wraz z wprowadzeniem ulepszonej wersji, aplikacja na pewno stała się prostsza i nieco ciemniejsza. Pojawił się odświeżony interfejs użytkownika, bardziej szczegółowy model pojazdu oraz możliwość ustawienia klawiszy skrótów pozwalających m.in. na przełączanie pomiędzy różnymi ekranami. Oprócz tego otrzymaliśmy również możliwość integracji z widgetami, a logowanie możemy wykonać za pomocą odcisku palca.

Użytkownicy w sieci zwrócili już uwagę, że jednak wciąż brakuje kilku funkcji, które uważają za kluczowe. Brak możliwości sterowania ogrzewania kierownicy oraz foteli, brak możliwości sterowania uchyleniem szyb oraz brak możliwości sterowania napięciem ładowania to jedne z najczęściej podnoszonych tematów. Nie zapowiada się również abyśmy mieli dostać obsługę aplikacji za pomocą smartwatcha (byćmoże będzie w iOS). Być może Tesla dorzuci te funkcje w jakiejś z kolejnych aktualizacji. Obyśmy tylko nie musieli na ten update czekać kolejnych 4 lat.

Aktualizacja mobilnej aplikacji jest powiązana z wypuszczeniem nowej wersji Autopilota i samego systemu wykorzystywanego w samochodach Tesli. Program umożliwia m.in. podgląd procesu ładowania w czasie rzeczywistym, blokowanie i odblokowywanie samochodu, lokalizowanie auta, otwieranie i zamykanie panoramicznego dachu, a co najważniejsze - pozwala na wezwanie samochodu do wyjazdu z ciasnego garażu lub wąskiego miejsca parkingowego bez potrzeby wsiadania do auta. Warta przypomnienia jest również funkcja przygotowania samochodu w mroźne dni, która odmrozi szyby oraz podgrzeje wnętrze - o tym pisaliśmy w materiale dotyczącym tego jak Tesla radzi sobie zimą.

Jeśli chcecie poczuć się trochę jak James Bond, gdy sterował swoim Astonem Martinem z jakiegoś przedwojennego modelu telefonu Ericsson, to aplikacja ta sprawdza się prawie tak samo dobrze. Może kiedyś zobaczymy rozbudowaną obsługę sterowania samochodem za pomocą VR spiętego z systemem samochodu połączonego w jakiejś sieci 5G? Dobra, może trochę za bardzo odleciałem.

Więcej zdjęć nowej aplikacji możecie zobaczyć .

2017-02-11 15:20:46

Odwiedź już teraz nasze profile społecznościowe i obserwuj nas.
Dodatkowe 40 tys. PLN za autopilota

Dodatkowe 40 tys. PLN za autopilota

Każdy będzie posiadał funkcje i podzespoły autopilota, nie każdego będzie jednak stać.

10 tys. stacji ładowania aut w Polsce

10 tys. stacji ładowania aut w Polsce

W Polsce ma powstać nawet 10 tys. stacji ładowania elektryków. Większość przy stacjach kontroli pojazdów oraz elektrowniach.

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Fanowski projekt Modelu Y oraz E

Fanowski projekt Modelu Y oraz E

Akcje giełdowe Tesla Motors 2016

Akcje giełdowe Tesla Motors 2016

Jesteśmy nowym blogiem w sieci. Śledzisz naszą grupę w serwisie Facebook? Zapraszamy do dyskusji.

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Tesla wkracza do naszego życia na poważne, najwyższy czas na zajęcie się tematem w polskiej sieci. Witajcie!

Tesla Motors firma przyszłości

Tesla Motors firma przyszłości

Firma założona w 2004 roku z misją całkowitej zmiany rynku samochodowego poprzez innowacyjne rozwiązania.

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Zadaniem tego samochodu było utarcie nosa producentom aut z silnikami benzynowymi.

Tesla Model X już od 85,000 dolarów

Tesla Model X już od 85,000 dolarów

Przedstawiciel linii samochodów SUV z niesamowitym systemem Falcon Wings.

Zaktualizuj stronę

By korzystać z nowych funkcji strony wykonaj aktualizację. Strona może zosać odświeżona. Pamiętaj, że możesz przeglądać ją również w trybie offline oraz korzystać z powiadomień.

Przeglądasz wersję offline

Pojawił się nowy interesujący wpis

Na blogu opublikowany został nowy interesujący wpis. Widziałeś go już? Odwiedź blog dla prawdziwych entuzjastów marki Tesla.

Zobacz wpis