Sieć ładowarek Supercharger rośnie

Sieć ładowarek Supercharger rośnie

W Polsce co prawda sieć superszybkich ładowarek rośnie w bardzo niskim tempie choć plany mamy dość ambitne wspominając jeszcze tekst o 10 tys. stacji ładowania na terytorium naszego kraju. Nie mniej Tesla ma wielkie plany związane właśnie z siecią punktów w których naładujemy swój samochód.

W wydanym ostatnio oświadczeniu Tesla zapowiedziała, że w tym roku liczba dostępnych stacji Supercharger zostanie podwojona. Oznacza to pojawienie się szybkich ładowarek nie tylko w pobliżu centrów handlowych, restauracji czy hoteli ale przede wszystkim blisko najbardziej ruchliwych tras turystycznych znacznie oddalonych od miast ułatwiając tym samym dalekie podróże właścicielom elektryków. Liczba ładowarek samochodów elektrycznych Supercharger oddanych do użytku wzrosnąć ma nawet do 15 tysięcy do końca bieżącego roku. W 2017 rok kalifornijska firma Muska weszła z liczbą 830 stacji Supercharger w 31 krajach.

Plan firmy zapowiada zwiększenie liczby ładowarek o 150 procent w samej Ameryce Północnej, a w Kalifornii pojawić ma się aż 1000 nowych ładowarek. Nowe stacje będą wykorzystywały tę samą technologię co obecnie działające jednak będą mogły one obsłużyć znacznie większą liczbę samochodów. Tesla zamierza również rozwiązać problem związany z pozostawieniem samochodów przez kierowców po naładowaniu akumulatorów. Każda dodatkowa minuta przez którą pojazd będzie zajmował miejsce przy ładowarce mimo naładowanego już akumulatora będzie kosztowała jego kierowcę 0,40 USD. Dodatkowo, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nowi klienci będą płacić za pobraną energię po wykorzystaniu rocznego przydziału. Pozyskane w ten sposób pieniądze mają Tesli pomóc w ulepszaniu technologii i powiększaniu liczby stacji.

W związku z ogłoszeniem rozwoju sieci punktów doładowywania baterii w samochodach elektrycznych Tesla również postarała się o zaktualizowanie oficjalnej mapy lokalizacji w których dostępne są stacje wyposażone w ładowarki Supercharger produkowane przez firmę Muska. Czerwone znaczniki przedstawiają stacje obecnie działające, a szare to planowane lokalizacje. Według udostępnionej nowej wersji oficjalnej mapy w Polsce możemy spodziewać się nowych stacji wyposażonych w Superchargery między innymi w Rzeszowie, Ciechocinku, Strykowie oraz w Ostrowi Mazowieckiej. Po rozbudowie sieci Superchargerów podróż Teslą po Europie nie powinna stworzyć zbyt dużego problemu.

Wszystkie plany związane z powiększeniem liczby ładowarek powiązane są głównie z nadchodzącą premierą Tesli Model 3, który jest najbardziej przystępnym cenowo samochodem Tesli skierowanym do masowego nabywcy. A za tym idzie znaczny wzrost liczby samochodów elektrycznych na drogach i co najważniejsze nie tylko drogach zagranicznych. Warto wspomnieć, że pojedyncza ładowarka Supercharger umożliwia naładowanie baterii 90 kWh do 80 procent w 40 minut. Naładowanie tej samej baterii do 100 procent zajmuje 75 minut. Plany Tesli dotyczące rozwoju sieci ładowarek Supercharger w połączeniu z planami polskiego rządu dotyczącymi rozwoju elektromobilności w Polsce zwiastują pozytywną przyszłość polskich kierowców samochodów elektrycznych.

2017-05-19 16:25:42

Odwiedź już teraz nasze profile społecznościowe i obserwuj nas.
Mamy trzeci Supercharger w Polsce

Mamy trzeci Supercharger w Polsce

Najpierw Wrocław i Katowice, a teraz czas na Poznań. Trzy ładowarki Tesla Supercharger już dostępne w Polsce.

Polska bierze się za elektromobilność

Polska bierze się za elektromobilność

Nowe miejsca ładowania samochodów elektrycznych, ebusy i rozwój rodzimej marki. Polska inwestuje w przyszłość!

Autopilot 2.0 w każdej Tesli

Autopilot 2.0 w każdej Tesli

Jak Tesla radzi sobie zimą?

Jak Tesla radzi sobie zimą?

Elektryki nie tak zielone jak myślisz?

Elektryki nie tak zielone jak myślisz?

Jesteśmy nowym blogiem w sieci. Śledzisz naszą grupę w serwisie Facebook? Zapraszamy do dyskusji.

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Tesla wkracza do naszego życia na poważne, najwyższy czas na zajęcie się tematem w polskiej sieci. Witajcie!

Tesla Motors firma przyszłości

Tesla Motors firma przyszłości

Firma założona w 2004 roku z misją całkowitej zmiany rynku samochodowego poprzez innowacyjne rozwiązania.

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Zadaniem tego samochodu było utarcie nosa producentom aut z silnikami benzynowymi.

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Powierzchnia jaką zajmuje fabryka Gigafactory stawia ją wśród największych budynków na świecie.

Zaktualizuj stronę

By korzystać z nowych funkcji strony wykonaj aktualizację. Strona może zosać odświeżona. Pamiętaj, że możesz przeglądać ją również w trybie offline oraz korzystać z powiadomień.

Przeglądasz wersję offline

Pojawił się nowy interesujący wpis

Na blogu opublikowany został nowy interesujący wpis. Widziałeś go już? Odwiedź blog dla prawdziwych entuzjastów marki Tesla.

Zobacz wpis