Pierwsza Tesla Model 3 opuściła fabrykę

Pierwsza Tesla Model 3 opuściła fabrykę

Produkcja najtańszego modelu elektrycznego samochodu marki Tesla nareszcie wystartowała. Na dwa tygodnie przed wcześniej zapowiadaną datą startu linii produkcyjnej z której zjeżdżać będzie Tesla Model 3, produkcja oficjalnie ruszyła. Na początku będzie niestety nieco ograniczona bowiem z fabryki w sierpniu wyjedzie tylko 100 samochodów. Następnie wzrośnie do 1500 samochodów miesięcznie od września i tak będzie do grudnia.

Elon Musk zapowiedział już, że wraz z ostatnim miesiącem roku liczba produkowanych egzemplarzy tego modelu wzrośnie do aż 20 tysięcy miesięcznie. Pierwszych 30 klientów kluczyki do swoich Tesli Model 3 otrzymać ma już 28 lipca. Początek przyszłego roku ma przynieść kolejne wzrosty produkcji ponieważ Model 3 zamówiło ponad 400 tysięcy klientów. Tygodniowo od początku 2018 roku ma być produkowanych aż 10 tysięcy samochodów, a Kalifornijski koncern coraz bardziej zbliża się do liczby 500 tysięcy samochodów produkowanych rocznie.

Musk wielokrotnie podkreślał, że za cenę 35,000 dolarów (ok. 130 tys. złotych) nie kupi się lepszego samochodu elektrycznego niż Tesla Model 3. Dlatego też zebrało się tyle zamówień, że osoby, które dopiero teraz zdecydują się na zakup najtańszego obecnie modelu Tesli będą musieli sporo poczekać na moment w którym otrzymają kluczyki do swojego EV. Ze względu na to, że w pierwszej kolejności realizowane są najwcześniejsze zamówienia to kupując Teslę Model 3 dopiero dziś na jej odbiór poczekać będziecie musieli nawet do 2019 roku.

Przybliżony czas oczekiwania może wskazać niedawno powstała aplikacja Model 3 Delivery Estimator. Przydatne narzędzie stworzone przez Bena Sullinsa oblicza w przybliżeniu jak długo będziesz musiał czekać na otrzymanie wcześniej zamówionej Tesli Model 3.

Jest na co czekać. Za kwotę 35 tysięcy dolarów otrzymujemy samochód, który we wszystkich testach wytrzymałościowych uzyskał pięć gwiazdek. Model 3 oferuje zasięg 350 kilometrów na jednym ładowaniu, przyspieszenie do 100 km/h w mniej niż 6 sekund i co najważniejsze - posiada system Autopilota, który jest cały czas rozwijany i aktualizowany za darmo.

Wewnątrz Tesli Model 3 miejsce dla siebie znajdzie 5 osób. Nie ma się jednak co spodziewać bogatego wyposażenia ponieważ w środku minimalistycznie wyposażonej Tesli znajdziemy prócz kierownicy tylko sporych rozmiarów wyświetlacz dotykowy. Ma on jednak za zadanie dostarczyć wszystkich możliwych informacji na temat samochodu i dodatkowo pozwolić na zmianę ustawień między innymi klimatyzacji. Tesla Model 3 przeznaczona dla masowego odbiorcy mocno przyłoży się do wzrostu liczby elektrycznych samochodów na świecie, a co za tym idzie staną się one jeszcze popularniejsze i przystępniejsze w użytkowaniu ponieważ wraz ze wzrostem liczby elektrycznych samochodów będzie szedł rozwój sieci ładowarek i to nie tylko tych od Tesli - Superchargerów ale także zwykłych przeznaczonych również dla modeli innych marek.

Oczywiście kierowcy, którzy zainteresowani są nieco lepiej wyposażonymi modelami samochodów elektrycznych niż Model 3 mogą nadal kupić Teslę S i X w kilku ciekawych wersjach. Są one jednak o wiele droższe niż Model 3.

2017-07-12 01:49:20

Odwiedź już teraz nasze profile społecznościowe i obserwuj nas.
Koszty produkcji baterii spadły o 80%

Koszty produkcji baterii spadły o 80%

W 2010 roku za kWh płaciliśmy 1000 dolarów. Według badań firm McKinsey & Company po 7 latach mamy sporą obniżkę.

Ubezpieczenie Tesli w cenie samochodu?

Ubezpieczenie Tesli w cenie samochodu?

Ubezpieczenie samochodu wliczone w jego koszt? Brzmi ciekawie i taką wizję snuje Elon Musk dla swoich elektryków.

Tesla Model 3 już od 35,000 dolarów

Tesla Model 3 już od 35,000 dolarów

Elektryczne auta konkurencją Tesli?

Elektryczne auta konkurencją Tesli?

Autopilot 2.0 w każdej Tesli

Autopilot 2.0 w każdej Tesli

Jesteśmy nowym blogiem w sieci. Śledzisz naszą grupę w serwisie Facebook? Zapraszamy do dyskusji.

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Tesla wkracza do naszego życia na poważne, najwyższy czas na zajęcie się tematem w polskiej sieci. Witajcie!

Tesla Motors firma przyszłości

Tesla Motors firma przyszłości

Firma założona w 2004 roku z misją całkowitej zmiany rynku samochodowego poprzez innowacyjne rozwiązania.

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Zadaniem tego samochodu było utarcie nosa producentom aut z silnikami benzynowymi.

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Powierzchnia jaką zajmuje fabryka Gigafactory stawia ją wśród największych budynków na świecie.

Zaktualizuj stronę

By korzystać z nowych funkcji strony wykonaj aktualizację. Strona może zosać odświeżona. Pamiętaj, że możesz przeglądać ją również w trybie offline oraz korzystać z powiadomień.

Przeglądasz wersję offline

Pojawił się nowy interesujący wpis

Na blogu opublikowany został nowy interesujący wpis. Widziałeś go już? Odwiedź blog dla prawdziwych entuzjastów marki Tesla.

Zobacz wpis