Kilka nowych faktów na temat Tesla Model 3

Kilka nowych faktów na temat Tesla Model 3

Do pojawienia się na drogach pierwszych samochodów Tesla Model 3 pozostało jeszcze trochę czasu - pierwsza partia ma trafić do klientów w czwartym kwartale bieżącego roku, a za sprawą tweetów Elona Muska dowiedzieliśmy się nieco więcej o tym aucie. Pojawił się również kilkusekundowy film podczas jazdy, prezentujący Model 3 w wersji kandydata do wydania. Czarny Model 3 prezentuje się nieziemsko.

Pierwsze egzemplarze samochodu Tesla Model 3, które pojawią się jeszcze w tym roku będą miały napęd jedynie na tylną oś. Auta wyposażone w dwa silniki i napęd na wszystkie koła pojawią się po 6 - 9 miesiącach od premiery. Spowodowane jest to głównie chęcią uproszczenia linii produkcyjnej w początkowej fazie. Musk potwierdza jednocześnie, że za rok powinna pojawić się wersja Performance. Jednak to Tesla S będzie nadal lepsza pod względem przyspieszenia ponieważ ma miejsce na większy akumulator, a w tym aspekcie Model 3 jest ograniczony.

Samochód elektryczny dla mas z logo Tesla będzie wyposażony w jeden 15-calowy wyświetlacz na którym znajdziemy wszystkie informacje dotyczące samochodu w tym między innymi prędkościomierz. Głównym powodem tego jest ciągły rozwój Autopilota, a Elon Musk wszystkim negującym pomysł na pojedynczy wyświetlacz zadaje pytanie - jak często przyglądają się oni desce rozdzielczej jadąc taksówką? Dotykowy wyświetlacz umożliwi również podobnie jak w innych modelach, sterowanie funkcjami samochodu. Czyżby jednak plotki o wyświetlaczu typu HUD okazały się jedynie bujną fantazją fanów? Tu jeszcze przyjdzie nam poczekać na konkretne informacje, które poznamy na drugiej części prezentacji samochodu.

Co ciekawe, Model 3 miał tak naprawdę zostać nazwany “Model E” lecz uniemożliwił to pozew wystosowany przez prawników Forda w związku z wykorzystaniem znaku towarowego należącym do marki. Model E jest elektrycznym samochodem Forda. Jednocześnie nazwa samochodu przedstawiająca numer nie do końca była po myśli firmy. Elon Musk zaznaczył w jednej ze swoich ostatnich twitterowych wypowiedzi, że błędem jest myślenie o Tesli Model 3 jako o kolejnej wersji wcześniej wyprodukowanych samochodów kalifornijskiej firmy, podobnie jak robi się to w przypadku iPhone 2, iPhone 3 itd. Jest to zupełnie nowy samochód. Przez to Musk nazwał siebie nawet “głupim idiotą” ponieważ nie wiedział jakie zamieszanie wywoła nazwanie nowego samochodu “Model 3”.

Według przewidywań nadchodzący samochód elektryczny Tesli będzie o wiele bezpieczniejszy od aut obecnie jeżdżących po drogach. Z badań firmy Morgan Stanley, Model 3 dzięki swojemu oprogramowaniu i radarom będzie bezpieczniejszy nawet 10-krotnie od przeciętnego pojazdu dostępnego obecnie na rynku.

Z ostatnich wypowiedzi CEO Tesli dowiedzieliśmy się również, że wraz z pojawieniem się systemu wykorzystywanego przez samochody Tesli w wersji 8.1 prawdopodobnie pojawią się w autach nowe easter eggi. Elon Musk zdradził również, że w przeciągu kilku lat w ofercie Tesli pojawi się Model Y. Jednak zanim to się stanie przed nami premiera wyczekiwanego samochodu dla mas, która zmieni rynek samochodów elektrycznych nie do poznania.

2017-03-30 17:49:21

Odwiedź już teraz nasze profile społecznościowe i obserwuj nas.
Jaki dźwięk będzie wydawała Tesla?

Jaki dźwięk będzie wydawała Tesla?

Niektóre warczą jeszcze inne brzmią dla właścicieli jak muzyka. Jaki dźwięk otrzyma Tesla po zmianach w prawie?

Koszty ubezpieczenia Tesli w Polsce

Koszty ubezpieczenia Tesli w Polsce

Ubezpieczenie Tesli w Polsce nie jest już takim problemem jak doniedawna. Koszt również nie powinien cię zaskoczyć.

Elon Musk innowator przyszłości

Elon Musk innowator przyszłości

10 tys. stacji ładowania aut w Polsce

10 tys. stacji ładowania aut w Polsce

Elon Musk w radzie doradczej Trumpa

Elon Musk w radzie doradczej Trumpa

Jesteśmy nowym blogiem w sieci. Śledzisz naszą grupę w serwisie Facebook? Zapraszamy do dyskusji.

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Tesla wkracza do naszego życia na poważne, najwyższy czas na zajęcie się tematem w polskiej sieci. Witajcie!

Tesla Motors firma przyszłości

Tesla Motors firma przyszłości

Firma założona w 2004 roku z misją całkowitej zmiany rynku samochodowego poprzez innowacyjne rozwiązania.

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Zadaniem tego samochodu było utarcie nosa producentom aut z silnikami benzynowymi.

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Powierzchnia jaką zajmuje fabryka Gigafactory stawia ją wśród największych budynków na świecie.

Zaktualizuj stronę

By korzystać z nowych funkcji strony wykonaj aktualizację. Strona może zosać odświeżona. Pamiętaj, że możesz przeglądać ją również w trybie offline oraz korzystać z powiadomień.

Przeglądasz wersję offline

Pojawił się nowy interesujący wpis

Na blogu opublikowany został nowy interesujący wpis. Widziałeś go już? Odwiedź blog dla prawdziwych entuzjastów marki Tesla.

Zobacz wpis