Jak Tesla radzi sobie zimą?

Jak Tesla radzi sobie zimą?

Wielu nowych nabywców jak i osoby, które po prostu pod napływem informacji w technologicznej branży zainteresowały się elektrycznymi samochodami, zastanawia się jak takie auto jak Tesla poradzi sobie podczas sporych mrozów, a te z kolei ostatnio nawet Polski nie omijają. Wszystko wskazuje jednak na to, że samochody od Tesla Motors radzą sobie z ostrą zimą naprawdę świetnie. Potwierdzeniem tego jest chociażby zainteresowanie tymi autami w Norwegii oraz Kanadzie.

Samochody produkowane przez przedsiębiorstwo Elona Muska w zimnie tracą około 20% zasięgu. Standardowy zasięg (w zależności od akumulatora w jaki jest wyposażony dany model) wynosi nawet 500 kilometrów. Zmniejszenie go więc o 100 kilometrów z uwagi na niską temperaturę nie jest czymś tragicznym zwłaszcza przy rosnącej liczbie ładowarek, które nawet w Polsce planowane są w tysiącach.

Co ciekawe dla porównania, zasięg Nissana Leafa może spaść w mroźne dni nawet o połowę co przy jego zasięgu już dosłownie sprawiało, że samochód nadawał się do zrobienia zakupów i co również dla niektórych niepewne… na dojazd do pracy.

Istotnym przy mrozach jest również bardzo zaawansowany system nadzorowania baterii. System samochodu zadba o to by podczas niższych temperatur na zewnątrz, energia była odpowiednio rozdysponowana w ujęciu przeznaczenia pod proces ogrzewania baterii, a nie tylko dogrzewania wnętrza i napędu. W momencie gdy nasza bateria odczuwa mroźną temperaturę otoczenia, samochód informuje o ograniczeniu niektórych funkcji. Dzięki temu aż do momentu ustabilizowania temperatury akumulatora jesteśmy informowani o ograniczonej prędkości oraz zmniejszeniu odzyskiwania energii podczas choćby zjazdów z wzniesień.

Docenianą przez właścicieli samochodów Tesla funkcją jest również aplikacja mobilna przez którą w zimowe dni możemy przygotować samochód do startu jeszcze przed wyjściem z domu. Poprzez mobilną apkę możemy ustawić ogrzewanie samochodu, które wykorzystuje energię z akumulatora (do 6 kWh) dając natychmiastowy efekt odmrażania oraz szybkiego ogrzewania. Warto też nadmienić, że jeżeli samochód jest w tym czasie podłączony do ładowarki, to na proces ogrzewania pobiera energię prosto z sieci. Dzięki temu w mroźny dzień możemy wsiąść do wcześniej nagrzanego samochodu i ruszyć w trasę.

2017-01-10 14:27:16

Odwiedź już teraz nasze profile społecznościowe i obserwuj nas.
Tesla Model S już od 65,000 dolarów

Tesla Model S już od 65,000 dolarów

2,5 sekundy do 100km/h to jedyny taki elektryczny sedan na rynku!

Nowe baterie z zasięgiem 500 km

Nowe baterie z zasięgiem 500 km

Firma Tesla Motors wprowadziła nowe baterie dla modeli Tesla X oraz S o pojemności 100 kWh.

Czy obudzimy się przed potopem?

Czy obudzimy się przed potopem?

Jaki dźwięk będzie wydawała Tesla?

Jaki dźwięk będzie wydawała Tesla?

Elektryki nie tak zielone jak myślisz?

Elektryki nie tak zielone jak myślisz?

Jesteśmy nowym blogiem w sieci. Śledzisz naszą grupę w serwisie Facebook? Zapraszamy do dyskusji.

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Tesla wkracza do naszego życia na poważne, najwyższy czas na zajęcie się tematem w polskiej sieci. Witajcie!

Tesla Motors firma przyszłości

Tesla Motors firma przyszłości

Firma założona w 2004 roku z misją całkowitej zmiany rynku samochodowego poprzez innowacyjne rozwiązania.

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Zadaniem tego samochodu było utarcie nosa producentom aut z silnikami benzynowymi.

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Powierzchnia jaką zajmuje fabryka Gigafactory stawia ją wśród największych budynków na świecie.

Zaktualizuj stronę

By korzystać z nowych funkcji strony wykonaj aktualizację. Strona może zosać odświeżona. Pamiętaj, że możesz przeglądać ją również w trybie offline oraz korzystać z powiadomień.

Przeglądasz wersję offline

Pojawił się nowy interesujący wpis

Na blogu opublikowany został nowy interesujący wpis. Widziałeś go już? Odwiedź blog dla prawdziwych entuzjastów marki Tesla.

Zobacz wpis