Jak Tesla radzi sobie zimą?

Jak Tesla radzi sobie zimą?

Wielu nowych nabywców jak i osoby, które po prostu pod napływem informacji w technologicznej branży zainteresowały się elektrycznymi samochodami, zastanawia się jak takie auto jak Tesla poradzi sobie podczas sporych mrozów, a te z kolei ostatnio nawet Polski nie omijają. Wszystko wskazuje jednak na to, że samochody od Tesla Motors radzą sobie z ostrą zimą naprawdę świetnie. Potwierdzeniem tego jest chociażby zainteresowanie tymi autami w Norwegii oraz Kanadzie.

Samochody produkowane przez przedsiębiorstwo Elona Muska w zimnie tracą około 20% zasięgu. Standardowy zasięg (w zależności od akumulatora w jaki jest wyposażony dany model) wynosi nawet 500 kilometrów. Zmniejszenie go więc o 100 kilometrów z uwagi na niską temperaturę nie jest czymś tragicznym zwłaszcza przy rosnącej liczbie ładowarek, które nawet w Polsce planowane są w tysiącach.

Co ciekawe dla porównania, zasięg Nissana Leafa może spaść w mroźne dni nawet o połowę co przy jego zasięgu już dosłownie sprawiało, że samochód nadawał się do zrobienia zakupów i co również dla niektórych niepewne… na dojazd do pracy.

Istotnym przy mrozach jest również bardzo zaawansowany system nadzorowania baterii. System samochodu zadba o to by podczas niższych temperatur na zewnątrz, energia była odpowiednio rozdysponowana w ujęciu przeznaczenia pod proces ogrzewania baterii, a nie tylko dogrzewania wnętrza i napędu. W momencie gdy nasza bateria odczuwa mroźną temperaturę otoczenia, samochód informuje o ograniczeniu niektórych funkcji. Dzięki temu aż do momentu ustabilizowania temperatury akumulatora jesteśmy informowani o ograniczonej prędkości oraz zmniejszeniu odzyskiwania energii podczas choćby zjazdów z wzniesień.

Docenianą przez właścicieli samochodów Tesla funkcją jest również aplikacja mobilna przez którą w zimowe dni możemy przygotować samochód do startu jeszcze przed wyjściem z domu. Poprzez mobilną apkę możemy ustawić ogrzewanie samochodu, które wykorzystuje energię z akumulatora (do 6 kWh) dając natychmiastowy efekt odmrażania oraz szybkiego ogrzewania. Warto też nadmienić, że jeżeli samochód jest w tym czasie podłączony do ładowarki, to na proces ogrzewania pobiera energię prosto z sieci. Dzięki temu w mroźny dzień możemy wsiąść do wcześniej nagrzanego samochodu i ruszyć w trasę.

2017-01-10 14:27:16

Odwiedź już teraz nasze profile społecznościowe i obserwuj nas.
Tesla Model S już od 65,000 dolarów

Tesla Model S już od 65,000 dolarów

2,5 sekundy do 100km/h to jedyny taki elektryczny sedan na rynku!

Nowe baterie z zasięgiem 500 km

Nowe baterie z zasięgiem 500 km

Firma Tesla Motors wprowadziła nowe baterie dla modeli Tesla X oraz S o pojemności 100 kWh.

Ładowanie samochodów Tesla

Ładowanie samochodów Tesla

Ultra szybkie ładowarki elektryków

Ultra szybkie ładowarki elektryków

Świetne koncepcje nowych elektryków

Świetne koncepcje nowych elektryków

Jesteśmy nowym blogiem w sieci. Śledzisz naszą grupę w serwisie Facebook? Zapraszamy do dyskusji.

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Tesla wkracza do naszego życia na poważne, najwyższy czas na zajęcie się tematem w polskiej sieci. Witajcie!

Tesla Motors firma przyszłości

Tesla Motors firma przyszłości

Firma założona w 2004 roku z misją całkowitej zmiany rynku samochodowego poprzez innowacyjne rozwiązania.

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Zadaniem tego samochodu było utarcie nosa producentom aut z silnikami benzynowymi.

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Powierzchnia jaką zajmuje fabryka Gigafactory stawia ją wśród największych budynków na świecie.

Zaktualizuj stronę

By korzystać z nowych funkcji strony wykonaj aktualizację. Strona może zosać odświeżona. Pamiętaj, że możesz przeglądać ją również w trybie offline oraz korzystać z powiadomień.

Przeglądasz wersję offline

Pojawił się nowy interesujący wpis

Na blogu opublikowany został nowy interesujący wpis. Widziałeś go już? Odwiedź blog dla prawdziwych entuzjastów marki Tesla.

Zobacz wpis