Elon Musk innowator przyszłości

Elon Musk innowator przyszłości

Elon Musk aktualnie jest jedną z najwybitniejszych postaci XXI wieku. Jednak mało kto wie o tym, że Elon urodził się i wychowywał w Pretorii - mieście położonym w Republice Południowej Afryki. W wieku 12 lat po raz pierwszy zarobił na własnej grze komputerowej. Pięć lat później po zakończeniu liceum uzyskał obywatelstwo kanadyjskie aby uniknąć poboru do SADF. W 1992 roku przeniósł się do USA, a tam na University of Pennsylvania zdobył licencjat z fizyki. W 1995 roku założył razem ze swoim bratem firmę Zip2 po tym jak rzucił studia na Stanford University zaledwie dwa dni od ich rozpoczęcia. Kilka lat później firma tworząca oprogramowanie do publikowania treści w serwisach internetowych została sprzedana dla Compaq AltaVista za ponad 300 milionów dolarów. W 1999 roku Musk razem ze wspólnikami założył serwis umożliwiający płatności online - X.com, który dwa lata później zamienił się w PayPal i istnieje do dzisiaj.

Dla wielu osób Elon Musk kojarzy się z osobą, która chce zmienić historię świata i pozwoli na o wiele tańsze i szybsze loty w kosmos. Wynika to z tego, że w 2002 roku Elon założył firmę SpaceX, która aktualnie przygotowuje się do misji załogowej na Marsa. Jeszcze w momencie tworzenia Space Exploration Technologies, Musk chciał 100-krotnie zmniejszyć koszty jakie ciągną za sobą podróże w kosmos. Pierwsza rakieta wyprodukowana przez SpaceX - Falcon 1 była pierwszą prywatną rakietą, która wniosła satelitę na orbitę naszej planety.

Jednak to właśnie Tesla Motors jest oczkiem w głowie Elona Muska. Stał się jej współzałożycielem w 2004 roku. Głównym celem było dla niego stworzenie pierwszego w pełni elektrycznego, sportowego auta, które nie ustępowałoby osiągami samochodom z silnikami spalinowymi. W 2008 roku powstał Tesla Roadster, a firma prężnie rozwija się nadal i na 2017 rok celuje w pierwszy samochód elektryczny w przystępnej cenie, produkowany masowo. Musk jednak nie osiada na laurach. W 2013 roku wpadł na kolejny genialny pomysł z ideą zmiany zwyczajów transportowych. Zapowiedział stworzenie specjalnego systemu komunikacji pomiędzy miastami zwanego Hyperloop, który jest aktualnie na etapie budowy pierwszych tras testowych. System ma zapewnić krótszy czas podróży i jednocześnie być najtańszym środkiem transportu.

Elon Musk jest również członkiem zarządu m.in. Space Foundation i The National Academies Aeronautics, a prócz tego wspiera projekty badań nad energią odnawialną i rozwój edukacji. Jeśli zaintrygowała Was postać człowieka zmieniającego świat na naszych oczach, warto sięgnąć po dokładną biografię Elona Muska w której dowiecie się wszystkiego o jego życiu. Biografię znajdziecie w ofercie wydawnictwa Znak. Jest to pozycja obowiązkowa szczególnie dla fanów elektrycznych samochodów Tesli.

2016-10-25 15:57:53

Odwiedź już teraz nasze profile społecznościowe i obserwuj nas.
Tesla Motors firma przyszłości

Tesla Motors firma przyszłości

Firma założona w 2004 roku z misją całkowitej zmiany rynku samochodowego poprzez innowacyjne rozwiązania.

SolarCity przejęte przez koncern Tesla

SolarCity przejęte przez koncern Tesla

Transakcja opiewająca na kwotę ponad 2,5 miliona dolarów ustalona. Tesla rozpoczyna kolejny podbój.

Dachy solarne w ofercie Tesla już w 2017

Dachy solarne w ofercie Tesla już w 2017

10 tys. stacji ładowania aut w Polsce

10 tys. stacji ładowania aut w Polsce

Relacja z Poznań Motor Show 2017

Relacja z Poznań Motor Show 2017

Jesteśmy nowym blogiem w sieci. Śledzisz naszą grupę w serwisie Facebook? Zapraszamy do dyskusji.

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Tesla wkracza do naszego życia na poważne, najwyższy czas na zajęcie się tematem w polskiej sieci. Witajcie!

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Zadaniem tego samochodu było utarcie nosa producentom aut z silnikami benzynowymi.

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Powierzchnia jaką zajmuje fabryka Gigafactory stawia ją wśród największych budynków na świecie.

Tesla Model X już od 85,000 dolarów

Tesla Model X już od 85,000 dolarów

Przedstawiciel linii samochodów SUV z niesamowitym systemem Falcon Wings.

Zaktualizuj stronę

By korzystać z nowych funkcji strony wykonaj aktualizację. Strona może zosać odświeżona. Pamiętaj, że możesz przeglądać ją również w trybie offline oraz korzystać z powiadomień.

Przeglądasz wersję offline

Pojawił się nowy interesujący wpis

Na blogu opublikowany został nowy interesujący wpis. Widziałeś go już? Odwiedź blog dla prawdziwych entuzjastów marki Tesla.

Zobacz wpis