Co można zyskać na Gigafactory 2

Co można zyskać na Gigafactory 2

Bez dwóch zdań, powstanie Gigafactory 2 w Polsce zaowocowałoby o wiele szybszym rozwinięciem sieci superszybkich ładowarek Tesla Supercharger, które w naszym kraju na razie pojawiły się jedynie w trzech miejscach. Jedna z nich znajduje się w Katowicach, a dwie pozostałe we Wrocławiu i Poznaniu. Dzięki zwiększeniu dostępności sieć ładowarek z pewnością pojawiłoby się więcej samochodów z logo Tesla na naszych ulicach, a to już bardzo dobrze wróży rynkowi samochodów elektrycznych. Sama infrastruktura to jednak nie wszystko.

Nowa fabryka Tesli, która ma powstać na terenie Europy ma być miejscem przewidzianym do pełnej produkcji samochodów elektrycznych, a nie tylko samych akumulatorów. Gdyby powstała w Polsce, zmniejszyłyby się zapewne koszta związane z zakupem i sprowadzeniem samochodu do naszego kraju, ponieważ pozbylibyśmy się procesu związanego z importem auta. Taka sytuacja z pewnością pozytywnie wpłynęłaby na cenę każdego z poszczególnych modeli. Szczególnie w ujęciu zapowiedzianego samochodu elektrycznego dla mas - Tesla Model 3.

Poszerzenie rynku oraz obniżenie kosztów to nie wszystko. Jak wiemy, firma Elona Muska stawia na odnawialne źródła energii, tak więc wniosłaby do Polski również wiele udoskonalonych technologii związanych zarówno z pozyskiwaniem jak i przechowywaniem energii w domach. Być może przyspieszyłoby to pojawienie się nad Wisłą dachów solarnych i akumulatorów Powerwall 2? Można tak zakładać szczególnie biorąc pod uwagę, że rynek nie jest jakoś mocno zagospodarowany.

Jednak najważniejsze jest z pewnością to, że Gigafactory zapewniła by miejsca pracy dla naprawdę licznej kadry wyspecjalizowanych inżynierów. W związku z tym, wyższe uczelnie mogłyby rozwinąć system szkolenia w kierunkach związanych z wykorzystywanymi przez Tesla Motors nowoczesnymi technologiami.

Inwestycja Tesli związana z wybudowaniem fabryki w Polsce byłaby również potężnym źródłem dochodów państwowego budżetu co mogło by pozytywnie wpłynąc na #dobrazmiane i pomóc w realizacji planów rządu na najbliższe lata.

2016-12-28 15:50:17

Odwiedź już teraz nasze profile społecznościowe i obserwuj nas.
Przechowywanie energii elektrycznej

Przechowywanie energii elektrycznej

Powerwall tworzony przez Tesla to nowy sposób na gromadzenie energii. Tak wygląda przyszłość magazynowania elektryczności.

10 tys. stacji ładowania aut w Polsce

10 tys. stacji ładowania aut w Polsce

W Polsce ma powstać nawet 10 tys. stacji ładowania elektryków. Większość przy stacjach kontroli pojazdów oraz elektrowniach.

Tesla Model 3 już od 35,000 dolarów

Tesla Model 3 już od 35,000 dolarów

Akcje giełdowe Tesla Motors 2016

Akcje giełdowe Tesla Motors 2016

Elon Musk w radzie doradczej Trumpa

Elon Musk w radzie doradczej Trumpa

Jesteśmy nowym blogiem w sieci. Śledzisz naszą grupę w serwisie Facebook? Zapraszamy do dyskusji.

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Tesla wkracza do naszego życia na poważne, najwyższy czas na zajęcie się tematem w polskiej sieci. Witajcie!

Tesla Motors firma przyszłości

Tesla Motors firma przyszłości

Firma założona w 2004 roku z misją całkowitej zmiany rynku samochodowego poprzez innowacyjne rozwiązania.

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Zadaniem tego samochodu było utarcie nosa producentom aut z silnikami benzynowymi.

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Powierzchnia jaką zajmuje fabryka Gigafactory stawia ją wśród największych budynków na świecie.

Zaktualizuj stronę

By korzystać z nowych funkcji strony wykonaj aktualizację. Strona może zosać odświeżona. Pamiętaj, że możesz przeglądać ją również w trybie offline oraz korzystać z powiadomień.

Przeglądasz wersję offline

Pojawił się nowy interesujący wpis

Na blogu opublikowany został nowy interesujący wpis. Widziałeś go już? Odwiedź blog dla prawdziwych entuzjastów marki Tesla.

Zobacz wpis