10 tys. stacji ładowania aut w Polsce

10 tys. stacji ładowania aut w Polsce

Według informacji Dziennika Gazety Prawnej oraz RMF FM w Polsce powstanie 10 tysięcy punktów umożliwiających naładowanie elektrycznego auta. 4,5 tys. ładowarek będzie znajdowało się na terenie punktów kontroli pojazdów, 2 tysiące punktów będzie wybudowanych przez producentów energii odnawialnej np. przy biogazowniach i elektrowniach wiatrowych i wodnych. Zdaniem DGP ładowarki nie będą znajdowały się na tradycyjnych stacjach benzynowych ponieważ nie są przystosowane do warunków jakich potrzebują punkty ładowania samochodów elektrycznych. Nie mniej koncerny jak PKN Orlen trzymają rękę na pulsie.

W Polsce zostały wybudowane już trzy stacje wykorzystujące ładowarki Tesla Supercharger - we Wrocławiu, Katowicach i Poznaniu. Nie wiemy jednak ile z tych 10 tysięcy nowych punktów będzie wykorzystywało technologie Tesli. Można jednak zakładać iż cały projekt będzie opierał się o niezależne rozwiązania skierowane do odbiorców każdego rodzaju samochodów elektrycznych. Na realizację projektu przygotowanych jest kilkaset elektrowni wodnych i biogazowni.

PGE na początku grudnia rozpoczęła prace związane z budową 6 ładowarek, na terenie Łodzi o mocy 50 kW, które miałyby zostać uruchomione w drugiej połowie 2017 roku. Według informacji DGP rozbudową sieci ładowarek do samochodów elektrycznych interesują się również operatorzy sieci komórkowych jednak brak tu dokładnych informacji, które firmy i jaki miałoby to wpływ na liczbę stacji. Koszt budowy jednego punktu umożliwiającego naładowanie to kilkadziesiąt tysięcy. Cały projekt miał by być finansowany środkami funduszu niskoemisyjnego transportu lub Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w przypadku gdy opierał by się o rozwiązania bazujące na źródłach energii odnawialnej.

Warto wspomnieć również o projekcie ultra szybkich ładowarek samochodów elektrycznych tworzonym na terenie Europy przez największe koncerny samochodowe jak BMW, Ford, Daimler czy Volkswagen. Projekt ten również został już rozpoczęty, a giganci go wspierający zapraszają do udziału inne marki.

Jesteśmy gotowi do Elektrycznej Rewolucji? Będziemy tam informowali o przebiegu projektu. Nowych punktach ładowania oraz niebawem opublikujemy mapę z obecnymi aktywnimi stacjami ładowania w całej Polsce. Elektryczna Rewolucja w motoryzacji nadciąga!

2016-12-07 09:58:13

Odwiedź już teraz nasze profile społecznościowe i obserwuj nas.
Ceny samochodów Tesla Motors

Ceny samochodów Tesla Motors

Samochód elektryczny to jeszcze spory wydatek. Sprawdźmy ceny samochodów Tesla.

Ultra szybkie ładowarki elektryków

Ultra szybkie ładowarki elektryków

Największe koncerny samochodowe wybudują w Europie sieć ultra szybkich ładowarek do samochodów.

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Tesla Roadster - od tego się zaczęło

Tesla Model X już od 85,000 dolarów

Tesla Model X już od 85,000 dolarów

Dachy solarne w ofercie Tesla już w 2017

Dachy solarne w ofercie Tesla już w 2017

Jesteśmy nowym blogiem w sieci. Śledzisz naszą grupę w serwisie Facebook? Zapraszamy do dyskusji.

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Blog dla miłośników samochodów Tesla

Tesla wkracza do naszego życia na poważne, najwyższy czas na zajęcie się tematem w polskiej sieci. Witajcie!

Tesla Motors firma przyszłości

Tesla Motors firma przyszłości

Firma założona w 2004 roku z misją całkowitej zmiany rynku samochodowego poprzez innowacyjne rozwiązania.

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Gigafactory Tesla - inwestycja za 5 mld

Powierzchnia jaką zajmuje fabryka Gigafactory stawia ją wśród największych budynków na świecie.

Tesla Model S już od 65,000 dolarów

Tesla Model S już od 65,000 dolarów

2,5 sekundy do 100km/h to jedyny taki elektryczny sedan na rynku!

Zaktualizuj stronę

By korzystać z nowych funkcji strony wykonaj aktualizację. Strona może zosać odświeżona. Pamiętaj, że możesz przeglądać ją również w trybie offline oraz korzystać z powiadomień.

Przeglądasz wersję offline

Pojawił się nowy interesujący wpis

Na blogu opublikowany został nowy interesujący wpis. Widziałeś go już? Odwiedź blog dla prawdziwych entuzjastów marki Tesla.

Zobacz wpis